Lektura pt. „O psie, który jeździł koleją” zachęciła uczniów klasy 3b do poznania zawodu kolejarza. Z tego powodu udały się na wycieczkę na dworzec PkP w Rzeszowie. Uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji na temat ruchu pociągów oraz zasad bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać na peronach. Zwiedzali pomieszczania , wyposażenie dworca. Przyglądali się pracy pań kasjerek, otrzymali pamiątkowe bilety, zobaczyli kabinę maszynisty, spotkali się z kierownikiem pociągu, który opowiadał o swojej pracy i kontrolował bilety otrzymane w kasie. Dzieci dowiedziały się również na czym polega praca innych osób zatrudnionych na kolei. Na zakończenie wszyscy otrzymali „Książki małego podróżnika”, odblaski, długopisy, balony oraz cukierki.
Serdecznie dziękujemy Pani Marii oraz innym pracownikom dworca PKP w Rzeszowie za miłe przyjęcie i ciekawą wycieczkę.

3b_zawod_kolejarza_02
3b_zawod_kolejarza_03