15 października, odbyła się wycieczka klas drugich do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Wyjazdowi towarzyszyła piękna słoneczna jesienna pogoda. Takie również były nastroje uczestników. Oprócz zwiedzania skansenu, poznawania warunków życia, narzędzi pracy, wytworów kultury sprzed ok. stu lat, dzieci mogły wcielić się w role swoich rówieśników z tamtych czasów. Niezwykłą przygodą było swoiste „przeniesienie się w czasie” i udział w zajęciach lekcyjnych w dawnej szkole. Siedząc w małych, drewnianych ławkach, pisząc rysikiem na tabliczkach i piórem maczanym w atramencie uczniowie mieli możliwość przekonać się na własnej skórze jak to dawniej w szkole bywało. Poznali i wypróbowali dawne przybory do nauki, dowiedzieli się ciekawych rzeczy o sposobach nauczania, wymaganiach, dyscyplinie i ćwiczeniach cielesnych. Aktywności na świeżym powietrzu towarzyszyły dobre humory, zabawa i mnóstwo śmiechu.