1 października z okazji Dnia Chłopaka wybraliśmy się do ogrodu naszej koleżanki Ani.
O godzinie 8:30 wszyscy zebraliśmy się pod szkołą i po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy. Dziewczyny z klasy przygotowały scenariusz przebiegu tego dnia. Po przybyciu na miejsce Ania zaprosiła nas do swojego domu, ponieważ trawa była jeszcze mokra po deszczu. Dziewczyny przywitały chłopców wierszem, drobnymi upominkami i życzeniami. Z pomocą Pani Eweliny rozpoczęliśmy pierwszą zabawę „Mam Talent”. Za pokazanie swojego talentu chłopcy dostawali nagrody oraz medale przygotowane przez dziewczyny z klasy. W trakcie przerwy mama Ani poczęstowała nas pysznymi sokami własnej roboty. Następną zabawą były skecze przygotowywane „na gorąco”. Chłopcy zostali podzieleni na dwie drużyny i musieli przedstawić zabawny skecz. Mieli do dyspozycji ubrania oraz inne rekwizyty. Było dużo śmiechu.
Gdy trawa przeschła, wyszliśmy do pięknego ogrodu Ani. Czekało na nas już rozłożone boisko do grania w przeróżne gry. Zaczęliśmy od ringo, następnie graliśmy w siatkówkę i piłkę nożną. Po dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu, przyjechała pyszna pizza. Każdy był już głodny. Zjedliśmy pizzę i mama Ani przygotowała dla nas deser - gofry z domowymi dżemami. Po zjedzeniu tych pyszności stwierdziliśmy, że trzeba się trochę poruszać. Był to też następny punkt programu dnia. Rozpoczęliśmy zawody sportowe. Pierwszą konkurencją były skoki w workach. Następnie było przeciąganie liny, a na końcu rozgrywki w ringo. Chłopcy również w tych zawodach otrzymali nagrody i medale. Na pożegnanie dostaliśmy od Ani winogrona i jabłka z ogrodu. Pożegnaliśmy się i wróciliśmy do szkoły.
Ten dzień na zawsze zostanie u nas w pamięci.