28 września klasa 2b i 3b udały się na wycieczkę do lasu.  Piękny, słoneczny, jesienny dzień sprawił, że spacer po lesie był nie tylko żywą lekcja przyrody, ale i prawdziwą przyjemnością. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykają. Usłyszały wiele ciekawostek o życiu roślin i zwierząt mieszkających w tym lesie. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Wycieczka była okazją do poznania pracy leśnika. Jest to jeden z zawodów, który uczniowie poznali realizując program POZNAJEMY ZAWODY i zarazem jeden z  głównych priorytetów polityki oświatowej w bieżącym roku szkolnym.  Uczniowie mogli samodzielnie zmierzyć średnicę drzew za pomocą kulpy. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Polecamy każdemu taki dydaktyczny spacer po jesiennym lesie.

wycieczka_2b_3b
wycieczka_2b_3b_03