25 września 2021 r. w sztafecie turystycznej zorganizowanej przez Oddział PTTK w Rzeszowie, wzięło udział około 100 osób. Bazą tegorocznej imprezy był Park Historyczny w Bliznej. Z naszej szkoły w wydarzeniu wzięło udział 8 uczniów z klas: 7d, 8d oraz 8e.
Nasza grupa wędrowała po lasach Puszczy Sandomierskiej na trasie Ocieka – Blizna. Po drodze z ciekawością słuchaliśmy opowieści przewodnika PTTK, Pana Stanisława Polańskiego o historii tych ziem w czasach II wojny światowej, rozpoznawaliśmy gatunki drzew i grzybów, a także odwiedziliśmy hodowlę konika polskiego. Następnie zwiedziliśmy Park Historyczny BLIZNA, który powstał dokładnie w terenie autentycznej lokalizacji niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 i V2. Na zakończenie imprezy zorganizowano ognisko z poczęstunkiem. Udział w tej wyprawie dostarczył nam wszystkim wielu wrażeń. Grupą uczniów z naszej szkoły opiekowała się pani Maria Cop.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Blizna 1
Blizna 2