Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że pomimo panującej dookoła sytuacji i warunków niosących ze sobą wiele ograniczeń, nie zwalniają tempa i z chęcią podejmują wysiłki uczestnictwa w wielu konkursach. W bieżącym roku szkolnym odbyły się dwie – zimowa i wiosenna – edycje ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych Olimpus z języka angielskiego, matematyki, fizyki i chemii. Udział w nich wzięło 37 uczniów naszej szkoły, przy czym wszyscy startowali w więcej niż jednej olimpiadzie. Po otrzymaniu wyników, możemy tylko gratulować sukcesów i cieszyć się, że pracujemy z tak fantastycznymi młodymi ludźmi. Lokaty są naprawdę wysokie i zasługują na pochwałę. Z najwyższymi wynikami w kraju, które nagrodzone zostały tytułami laureatów uplasowali się:
1. Eliza Buczek z kl. 7b w olimpiadzie z matematyki - I miejsce w sesji zimowej (opiekun Barbara Walczak),
2. Dominik Stec z kl. 4a w olimpiadzie z matematyki – 5 miejsce w sesji wiosennej (opiekun Aneta Sęk),
3. Milena Pieczonka z kl. 6a w olimpiadzie z języka angielskiego – 7 miejsce w sesji wiosennej (opiekun Urszula Zarzecka),
4. Gabriela Nowak z kl. 8b w olimpiadzie z języka angielskiego – 7 miejsce w sesji wiosennej (opiekun Małgorzata Matias),
5. Magdalena Nawojska z kl. 7d w olimpiadzie z fizyki – 7 miejsce w sesji zimowej (opiekun Barbara Walczak),
6. Luiza Pieczonka z kl. 8b w olimpiadzie z języka angielskiego – 9 miejsce w sesji wiosennej (opiekun Małgorzata Matias),
7. Bartosz Czarnik z kl. 7b w olimpiadzie z matematyki – 9 miejsce w sesji zimowej (opiekun Barbara Walczak),
8. Filip Jurkowski z kl. 4a w olimpiadzie z matematyki – 9 miejsce w sesji wiosennej (opiekun Aneta Sęk),
9. Anna Płodzień z kl. 4a w olimpiadzie z matematyki – 13 miejsce w sesji wiosennej (opiekun Aneta Sęk).
Warto podkreślić, że spora grupa uczniów zajęła miejsca tuż za punktowanymi tytułami laureatów. Wszystkim gratulujemy osiągnięć.