Uczniowie klas I – III w naszej szkole realizują ogólnopolskie projekty edukacyjne w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.
Celem zajęć jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości, rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać.
Zajęcia są prowadzone w oparciu o Metodę Pytań i Doświadczeń. Poprzez zabawę i doświadczenia dzieci uczą się i poznają świat. W ten sposób rozwijają kompetencje potrzebne w dorosłym życiu takie jak planowanie, krytyczne myślenie, wyciąganie wniosków i współpraca w grupie.
Klasa 1a realizuje projekt „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka”. Uczniowie wędrowali już po krainie liczb, zbiorów, figur geometrycznych, kodowania, linijki, gier planszowych, ściganek, które sami tworzyli i doświadczeń. Zajęcia dostarczają dzieciom niezapomnianych przeżyć, rozwijają ich uzdolnienia i rozbudzają zainteresowania matematyczne.
Klasa 2a realizuje projekt „Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?”. Uczniowie poznają prawa, panujące w naturze oraz dowiadują się, jaki wpływ ma na nią człowiek. Prowadzą też proste obserwacje przyrodnicze, wykonują doświadczenia i samodzielnie wyciągają wnioski. Poznając wiele gatunków roślin i zwierząt nabierają przekonania, że warto szanować przyrodę.
Klasa 2b realizuje projekt „Mali inżynierowie” Podczas zajęć uczniowie konstruują różne modele: statku, samolotu, samochodu przyszłości itp. Rozbudzają przy tym wyobraźnię przestrzenną i rozwijają swoje zdolności manualne, trenując współpracę, kreatywność i tworzenie innowacyjnych rozwiązań.
Klasa 3b realizuje projekt "Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?" W trakcie zajęć dzieci wspólnie planują i realizują wydarzenie projektowe oraz poznają różne aspekty i etapy procesu dążenia do celu. Uczniowie wzmacniają swoją kreatywność i rozwijają samoświadomość, ćwiczą elastyczność, współpracę i empatię. Projekt ten, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, w związku z tym, uczestniczą w nim z dużym zaangażowaniem.

1a3
1a4