Uśmiech nie tylko zdobi tego, kto się uśmiecha, ale podnosi na duchu tego, do kogo jest skierowany. Trzeba się więc uśmiechać jak najwięcej i oczywiście zadbać też o zewnętrzne piękno naszego uśmiechu. Jak to robić? Odpowiedź daje, realizowany przez Szkolne Koło PCK klas 1-3, program „Dziel się uśmiechem”. Jego celem jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie higieny jamy ustnej. Podczas zajęć uczniowie poznają budowę zębów, ich funkcje, zasady mycia i dbania o uzębienie. Zapoznawani są z pracą stomatologa oraz sposobami zapobiegania próchnicy. Poznają wpływ diety na zdrowie zębów i uczą się zasad zdrowego odżywiania. Mogą również przystąpić znanego od lat „Klubu Wiewiórka”, którego legitymacje otrzymują w specjalnych zestawach materiałów. Wszystkie te działania prowadzą w efekcie do tego by, jak zachęca tytuł programu, często i bez oporów dzielić się uśmiechem, bo uśmiechu nigdy nam nie zabraknie.

dziel_sie_usmiechem_1-3
dziel_sie_usmiechem_1-3_intro