W bieżącym roku szkolnym klasy 2b i 2a biorą udział w projekcie edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Projekt zyskał patronat honorowy MEN. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju czytelnictwa oraz kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych uczniów. Postacią przewodnią jest mała chmurka Tosia, która w trzech kolejnych modułach, odpowiadających porom roku, wprowadza uczniów w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska. Omawiane zagadnienia są spójne z czytaną lekturą.
W ramach I modułu MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEWA uczniowie przeczytali lekturę „Kapelusz Pani Wrony”. Z zaangażowaniem wypełnili lekturniki, wykonali prace plastyczne i lapbooki o drzewach. Przygotowali drzewo czytelnicze w klasie, na którym wypisywali tytuły przeczytanych książek. Wykonali plakat zachęcający do czytania książek. Zorganizowali Dzień Drzewa i wykonali zadania ekologiczne chmurki Tosi.
Teraz ochoczo przystępujemy do realizacji 2 modułu MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU.

lekturki_projekt_02
lekturki_projekt_03