Ogłoszony konkurs poetycki dedykowany Babciom i Dziadkom z okazji ich święta został rozstrzygnięty. Zarówno Dzień Babci, jak i Dzień Dziadka to święta, które obchodzimy każdego roku. W dniu 21 stycznia celebrujemy Dzień Babci, a w dniu 22 stycznia Dzień Dziadka. W tych dniach dzieci złożyły już życzenia swoim babciom i dziadkom, obdarowały ich kwiatuszkami, prezentami, laurkami a także własnoręcznie napisanymi wierszami. Są one wyrazem miłości i przywiązania. To piękny i wzruszający gest.
Nadesłane na ogłoszony konkurs poetycki prace ukazują silną więź między dziadkami i wnukami. Dzieci piszą o uczuciach, wspólnie spędzanym czasie, ogromnej wzajemnej akceptacji i poczuciu, ze zawsze mogą liczyć na swoich „Dziadków”. Wspominają w swoich wytworach wspólne wakacje, wędrówki po górach, zwiedzanie ciekawych zabytków, pyszne babci pierogi. Dziękują również cyt. „za w butach wkładki, za wypady na działkę, za pyszny tort, za leśne spacery, za pudełko muszelek, za zrobiony na drutach sweterek a nawet za szpinak przeklęty”.
Martwią się także o ich zdrowie i życzą im dużo szczęścia i pomyślności.
Komisja Konkursowa oceniająca nadesłane wiersze bardzo się wzruszyła czytając te dziecięce utwory. Nie sposób było wyłonić jednego zwycięzcę, ponieważ wszystkie wiersze były „sercem malowane” z ogromną dozą uczucia. No cóż, wnuki kochają swoje babcie i swoich dziadków oraz doceniają ich pomoc, wsparcie i opiekę.
Zatem Komisja Konkursowa jednogłośnie przyznała nagrody wszystkim uczestnikom poetyckiego wyzwania, jednocześnie uznając, że największymi wygranymi są Babcie i Dziadkowie, którym są dedykowane te wiersze. Gratulujemy wnuków! Gratulujemy także uczniom, uczestnikom konkursu, talentu literackiego, motywacji i zaangażowania.
O sposobie odebrania nagród organizatorzy konkursu poinformują Rodziców drogą telefoniczną.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z konkursowymi wierszami.
Organizatorzy konkursu: Helena Trznadel-Góźdź i Marta Adamczyk