Już niebawem będziemy składać najlepsze życzenia swoim babciom i dziadkom. Tak, zbliża się Ich święto. Jest to odpowiednia okazja, by już teraz zacząć przygotowywać treść życzeń. Tym razem niech one będą zawarte w Waszych autorskich wierszach. Obdarowane nimi babcie i dziadkowie zapewne nigdy ich nie zapomną, ponieważ bycie bohaterem wiersza to poważna sprawa.
Kochane dzieci, proponujemy Wam udział w Szkolnym Konkursie Na Wiersz dla Babci i Dziadka, jest to konkurs poetycki.
Jeżeli macie ochotę wczuć się w rolę poety, jesteście kreatywni, lubicie nowe wyzwania, lubicie ciekawie pisać to podpowiadamy Wam jak to zrobić:
1. Napisać wiersz, który będzie zawierał minimalnie 8 wersów, maksymalnie 20 wersów.
2. Stworzoną pracę należy zapisać w dokumencie WORD:
a) rodzaj czcionki: TIMES NEW ROMAN
b) rozmiar czcionki: 14
c) interlinia: 1,5.
3. Przygotowany dokument należy wysłać jako załącznik na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4. W temacie maila należy napisać Konkurs na wiersz, a w treści wiadomości podać swoje nazwisko i klasę, do której chodzicie.
5. Te wszystkie czynności należy wykonać w terminie do 25 stycznia 2021 r. Taki jest czas trwania konkursu.
6. Komisja Konkursowa, powołana przez organizatorów konkursu oceni nadesłane prace.
7. Oceniając prace zostanie wzięta pod uwagę:
a) zgodność wykonanej pracy z tematyką konkursu,
b) poprawność językowa,
c) oryginalność.
8. Ocena prac odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:
a) klasy I-III
b) klasy IV-VI
c) klasy VII – VIII
9. Przewiduje się nagrody za najlepsze prace.
Życzymy Wam powodzenia. Wierzymy w Waszą kreatywność, motywację i pomysłowość. Zachęcamy Was serdecznie do udziału w konkursie, z pewnością warto. Zawsze może się zdarzyć, że odkryjecie u siebie pokłady talentów dotychczas Wam nieznane.
Organizatorzy:
Helena Trznadel-Góźdź (pedagog szkolny), Marta Adamczyk (nauczyciel bibliotekarz).