W dniu 17 maja klasa 4b wraz z wychowawcą p. D. Chmaj oraz pod opieką p. P. Szeteli wyruszyła na Łysą Górę. W ramach integracji klasy oraz rozbudzenia w dzieciach wyobraźni dotyczącej legend Gór Świętokrzyskich, chcieliśmy tam właśnie przeżyć niezapomnianą przygodę. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od wspinaczki szlakiem zw. „Drogą Królewską” z Nowej Słupi w kierunku Świętego Krzyża podziwiając uroki Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Owiana legendami Łysa Góra, gdzie nocami czarownice zbierały się na sabaty i latały na miotłach, to tylko część opowieści, którymi podzielił się z nami pan przewodnik. Wycieczka ta była dla nas również ogromnym wydarzeniem ze względów historycznych.  Na szczycie góry znajduje się piękna Bazylika Trójcy Świętej, gdzie znajdują się relikwie Krzyża Św., wg legendy o Emeryku. Wspaniałym punktem naszej wycieczki było również Babyjagowo – miejsce rozrywki i zabaw dla dzieci, gdzie legenda o zbóju Madeju i o jego „madejowym łożu” sprawiła, że od razu każdy zrobił się potulny jak „baranek”. Oczywiście nie zabrakło również chatki Baby Jagi na kurzej nóżce, chatki Jasia i Małgosi oraz tunelu strachu dla wzmocnienia atrakcji. Zabawę w Babyjagowie zakończyliśmy grą terenową, która wprawiła wszystkich w jeszcze lepszy humor. Naprawdę było świetnie, sami zobaczcie ….

4b-wycieczka-Lysa-Gora
4b-wycieczka-Lysa-Gora_02