Artykuły

KWIATY DLA HOSPICJUM

Drukuj

„Kwiaty dla hospicjum” to akcja charytatywna, która ma na celu pomoc dla ciężko chorych dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zbierają pieniądze potrzebne do funkcjonowania Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Zbiórka ma miejsce na wiosnę, kiedy w ogródku szkolnym zakwitną żonkile własnoręcznie zasadzone przez uczniów. Ofiarodawcy za swoje datki otrzymują w podzięce żonkil, który jest symbolem nadziei.

Koordynatorami akcji w szkole są panie: Ewelina Sowa, Urszula Granat i Elżbieta Bała.

 

b_150_100_16777215_00_images_podzie_hosp_18.jpg  b_150_100_16777215_00_images_2018_2019_kwiaty_hospicjum_2019_08.jpg

 

KWIATY DLA HOSPICJUM – KALENDARIUM 

Wrzesień 2017 r. – Zasadzenie pierwszych 500 cebulek żonkili.

Kwiecień 2018 r. – Przeprowadzenie pierwszej kwesty.

15 i 16 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły zorganizowali kwestę dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. W niedzielę z samego rana wolontariusze z klasy 4b i 7b pod opieką pani Eweliny Sowy zebrali się pod szkołą, aby zebrać kwiaty zasadzone jesienią ubiegłego roku. We wrześniu uczniowie zasadzili w ogródku szkolnym 500 cebul żonkili, które są symbolem nadziei. Mają przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki.

Po ułożeniu bukietów wolontariusze wyruszyli pod Kościół pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie, rozdawali kwiaty w zamian za datki do puszek. Spędzili czas w miłej atmosferze i do domów wrócili w wyśmienitych humorach. Jednak najbardziej ucieszyła ich możliwość niesienia pomocy potrzebującym.

W poniedziałek uczniowie kontynuowali kwestę w szkole podczas wywiadówki.

Zebrana kwota to 2796,09 zł. 

Wrzesień 2018 r. – Dosadzenie kolejnych 600 cebulek żonkili.

Od 18 do 20 września 2018 r.  uczniowie naszej szkoły zasadzili w ogródku szkolnym 600 cebulek żonkili, które są potrzebne do przeprowadzenia akcji charytatywnej, w ramach której zbieramy pieniądze dla chorych dzieci.  Do tej szczytnej inicjatywy przyłączyły się  w tym roku klasa 1a z Panią Urszulą Granat i klasa 2a z Panią Elżbietą Bałą.

Akcja charytatywna „Kwiaty dla hospicjum”, która rozpoczęła się w SP 2 w 2017 roku, ma na celu propagowanie idei wolontariatu wśród dzieci. W tym roku uczniowie naszej szkoły dosadzili 600 cebulek żonkili. W sumie mamy posadzone 1100 cebulek.

PREZENTACJA DO OBEJRZENIA

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ

Marzec 2019 - Podsumowanie kwesty

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” 
/Papież Franciszek/
W myśl tych słów uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie już po raz drugi zorganizowali kwestę dla ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. 
W ramach akcji charytatywnej „Kwiaty dla Hospicjum” uczniowie klas: 1a, 2a, 5b i 8b  jesienią zasadzili żonkile w ogródku szkolnym, następnie 31 marca i  7 kwietnia została przeprowadzona kwesta pod kościołami w parafii Chrystusa Króla i Świętego Krzyża w Rzeszowie, podczas której uczniowie obdarowywali symbolicznym kwiatem wszystkich tych, którzy wrzucali wolne datki, manifestując tym samym  bezinteresowne wsparcie dla potrzebujących.
W tym roku uczniowie zebrali 5663,00, które zostały w całości przekazane na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.
Uczniowie wykazali się bezinteresownością, wytrwałością i wielkim sercem poświęcając swój wolny czas na pracę na rzecz najsłabszych, nieuleczalnie chorych dzieci. Dzięki ich zaangażowaniu i zebranym funduszom placówka będzie mogła poprawić jakość życia zarówno dziecka, jak i jego rodziny.
Organizatorami akcji w szkole są panie: Ewelina Sowa, Urszula Granat, Elżbieta Bała
Pomagam, bo…mogę…chcę… wybieram…

 

 

Copyright 2011 sp2.rzeszow.pl. Wykonanie Wojciech Hałucha
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free