Wycieczka do Bóbrki

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_nagorze.jpgW sobotni poranek 11 marca 2017 r. uczestnicy „Koła Sympatyków Ignacego Łukasiewicza” wraz z opiekunem p. Justyną Szubart wybrali się na wycieczkę do Bóbrki. W tej niewielkiej miejscowości położonej niedaleko Krosna znajduje się Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza. Jest to jedyne muzeum położone na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. Na miejscu czekało na nas wiele ciekawych obiektów i atrakcji. Mogliśmy z bliska zobaczyć to, o czym uczyliśmy się na zajęciach naszego koła zainteresowań. Oprócz zabytków muzealnych pochodzących z czasów I. Łukasiewicza znajduje się m. in. budynek administracyjny kopalni tzw. dom Łukasiewicza z 1865 roku. Zobaczyliśmy w nim zorganizowaną w niebanalny sposób ekspozycję apteczną nawiązującą do pierwszej pracy Ignacego, kolekcję lamp  naftowych, fotografii oraz wystawę geologiczną. Co więcej, mówił do nas wirtualny Ignacy Łukasiewicz, wykonany za pomocą hologramu 3d. Przeżyliśmy tam wspólnie niezapomniane chwile. Jeśli jeszcze tam nie byliście, to zapewniamy, że jest o miejsce naprawdę godne polecenia.

Galeria


Copyright 2011 Wycieczka. Wykonanie Wojciech Hałucha
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free