DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

b_150_100_16777215_00_images_2019_2020_dbi_baner_2020_001.pngDBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Nasza szkoła uczestniczy w działaniach na rzecz cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Chociaż data obchodów wyznaczona jest na 11 lutego 2020 r., my do końca miesiąca propagujemy działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Na lekcjach informatyki oraz zajęciach świetlicowych omawiane są powyższe zagadnienia. Uczniowie wykonują plakaty, a na początku marca będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie o DBI.

Zainteresowanych rodziców odsyłamy na strony:

www.saferinternet.pl gdzie można znaleźć wiele informacji nt. cyberprzemocy

www.dyzurnet.pl tu można zgłaszać nielegalne treści znalezione w Internecie

800 100 100 to bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami.