eTwinning

Drukuj

Program eTwinning jest unijnym programem, który ma na celu współpracę szkół z różnych państw. Współpraca z zagranicznymi szkołami odbywa się za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnej. 

Uczniowie wykorzystują język obcy w komunikacji z rówieśnikami oraz mają okazję do budowania relacji z rówieśnikami z innych krajów.  Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do projektu ”Dime quién eres y te diré quién soy” . Uczniowie klas VIII uczących się języka hiszpańskiego przystąpili już do prac w ramach projektu. Pierwszym zadaniem jaki zrealizowaliśmy to krótki opis naszych grup językowych oraz zrobienie zdjęcia grupy. W ten sposób zapoznaliśmy się z członkami projektu z Włoch oraz Francji.

b_150_100_16777215_00_images_2019_2020_etwininng_2019_01.jpg b_150_100_16777215_00_images_2019_2020_etwininng_2019_02.jpg

Kolejne wyzwanie to stworzenie awatarów, za pomocą których przywitaliśmy się z uczestnikami projektu. Umieściliśmy je na padlecie i na platformie eTwinning. Ponadto, przeczytaliśmy opisy uczniów z Francji i odpowiedzieliśmy na ich pytania w ankiecie.

Linki do padleta

https://padlet.com/joanna_dziegiel/88lnurrwdnss

https://padlet.com/joanna_dziegiel/lcdz4oqilrj6

 

Wraz z upływem czasu, zrealizowaliśmy kolejne zadanie z naszego projektu. Zrobiliśmy zdjęcia i opisaliśmy nasz ubiór i nasze zainteresowania. Nasi koledzy, będą zgadywać i łączyć opis ze zdjęciem. Ciekawe jak im pójdzie :) Czekamy z niecierpliwością na ich opisy.

 

Copyright 2011 eTwinning. Wykonanie Wojciech Hałucha
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free