Nasza szkoła ponownie przystępuje do programu Erasmus+

Drukuj

Program będzie realizowany w latach szkolnych 2019/20 – 2020/21. Tytuł projektu AROUND CULTURES SHARING NATIONAL HERITAGE TREASURES (POZNAJEMY SKARBY DZIEDZICTWA NARODOWEGO RÓŻNYCH KULTUR.)

Nasi partnerzy to szkoły z Turcji, Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Bułgarii. Przewidziane są wyjazdy  uczniów do każdego z tych państw. W kwietniu zaplanowana jest wizyta gości w naszej szkole.

Cele projektu to poszerzanie wiedzy na temat kultur i Dziedzictwa Narodowego państw europejskich, uczenie tolerancji i poszanowania innych tradycji, podniesienie europejskiego wymiary naszej szkoły, współpraca uczniów i nauczycieli ze szkołami europejskimi, podniesienie umiejętności językowych i cyfrowych oraz kształtowanie umiejętności XXI wieku takich jak m.in kreatywność, innowacyjność, umiejętność pracy w zespole, umiejętność podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów.

Koordynatorem projektu jest p. Edyta Matuła. 

PREZENTACJA DO OBEJRZENIA

Pobyt w Turcji

b_150_100_16777215_00_images_2019_2020_erasmus_turcja_2019_02.JPGW dniach 25-29 listopada Dyrektor szkoły p. R. Francikowski, p. Edyta Matuła oraz p. J. Wyskiel wraz z uczniami naszej szkoły brali udział w wyjeździe to Turcji w ramach projektu Erasmus+ AROUND CULTURES SHARING HERITAGE TREASURES.  Uczestniczyli w warsztatach komputerowych, gotowali tradycyjne potrawy oraz uczyli się tradycyjnego tańca i pieśni tureckiej. Zwiedzili  miejsca związane z Dziedzictwem Narodowym Turcji, takie jak Klasztor Sumela, Pałac Ataturka, muzeum w Trabzon. Nauczyciele również brali udział w warsztatach komputerowych. Pani Edyta Matuła jako główny koordynator przewodniczyła w spotkaniu projektowym przedstawicieli partnerskich szkół.

Uczniowie mieszkali u rodzin goszczących, poznawali tradycje panujące w tym kraju oraz smakowali tradycyjnych potraw. Zapoznali się także z uczniami z innych państw, którzy uczestniczą w projekcie. Panowała bardzo życzliwa i przyjazna atmosfera. Uczniowie mają wiele niezapomnianych wrażeń związanych w wymianą.

GALERIA

 

Copyright 2011 Nasza szkoła ponownie przystępuje do programu Erasmus+. Wykonanie Wojciech Hałucha
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free