Samorząd Uczniowski

Drukuj

 

Opiekunowie SU: Anna Moskwa, Jadwiga Wyskiel

 

SKŁAD  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM  2019/2020:


WERONIKA BURZ    -  Przewodniczący SU

MIKOŁAJ GERKE    -  Zastępca Przewodniczącego SU

MIKOŁAJ FICEK

Naszym głównym celem jest tworzenie życzliwej i twórczej atmosfery, aby każdy uczeń czuł się, współgospodarzem naszej szkoły, każdy mógł odnaleźć tu swoje miejsce, rozwijać swoje pasje, a przede wszystkim uczyć się przyjaźni i zdrowego trybu życia. Słuchamy siebie nawzajem, każdy może mieć udział w zmianach poprzez przedstawianie pomysłów i propozycji.

Na bieżąco prowadzimy gazetkę SU pod hasłem „SP 2 SAMORZĄD AKTYWNY MA”. Staramy się, aby każdy był świadomy swoich praw i obowiązków, poznajemy dokumentacje szkolne, międzynarodowe oraz racjonalnie i aktywnie staramy się wykorzystać to w życiu codziennym. Chcemy być również otwarci, tolerancyjni i wrażliwi na potrzeby innych dlatego bierzemy udział w wielu akcjach charytatywnych. Zainstalowaliśmy Skrzynkę Pytań i Propozycji, w której znajdujemy wiele pytań, propozycji i podpowiedzi. Na bieżąco staramy się rozwiązywać problemy, m.in. udało się nam zainstalować lustra w toaletach, zmienić asortyment w sklepiku, zorganizować dyskoteki i zabawy.

RAMOWY  PLAN  PRACY  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2019/2020:

 • Akcja zbierania karmy dla zwierząt ze Schroniska Kundelek w Rzeszowie
 • Akcja zbierania żywności dla ubogich we współpracy z Parafią p.w. Chrystusa Króla
 • Akcja pomocy dla niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją Pomóż i Ty
 • Akcja Adopcja Serca ( pomoc dla dziewczynki z Boliwii)
 • konkurs na najbardziej estetyczną i najciekawiej wystrojoną salę lekcyjną
 • Dwie dyskoteki
 • Kiermasz Świąteczny
 • Poczta Walentynkowa
 • Akcja Szczęśliwy Numerek
 • Akcja Fajny ciuch dwunastego, nie zapomnij kolego
 • Akcja Dzień Życzliwości
 • Pomoc w zbieraniu nakrętek dla Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie

 

Copyright 2011 Samorząd Uczniowski . Wykonanie Wojciech Hałucha
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free