Wizyta młodszego chorążego Adama Skrabalaka

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_2018_2019_ignacemik_2019_05.JPG

16 maja podczas jednych z cotygodniowych zajęć koła, na zaproszenie p. Barbary Walczak, gościliśmy mł. chor. Adama Skrabalaka – żołnierza służącego na co dzień w pobliskich Rejonowych Warsztatach Technicznych. Zaprezentował On naszym uczniom radiostacje używane obecnie w polskiej armii. Uczestnicy koła mogli z bliska obejrzeć radiostacje analogowe starszego typu, jak również cyfrowe, które są już sprzętem nowszej generacji. Z zaciekawieniem słuchali objaśnień naszego gościa, prezentowali również poznaną wcześniej wiedzę, trafnie odpowiadając na zadawane przez fachowca pytania. Chętnie nauczyli się obsługi prostych urządzeń nadawczo – odbiorczych, które następnie wykorzystali do wykonania bojowego zadania – odnalezienia ukrytego w terenie skarbu. Dzięki wspaniałej współpracy pomiędzy zespołami, misja została ukończona sukcesem. Czas zajęć szybko dobiegł końca, a naszym uczestnikom było mało… z przyjemnością wspominamy to spotkanie i z chęcią piszemy się na więcej takich.

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright 2011 Spotkanie z żołnierzem. Wykonanie Wojciech Hałucha
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free