Przedszkole

Drukuj

Dnia 28 maca 2018r. uczestnicy „Koła Ignacego” zorganizowali pokaz doświadczeń dla przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego przy naszej szkole. Natomiast 27 marca 2018r. w tym samym celu wybraliśmy się do Przedszkola Publicznego nr 15 w Rzeszowie. Po krótkim przedstawieniu bohaterów naszych zajęć: Ignacego Łukasiewicza, Mikołaja Kopernika i Marii Skłodowskiej-Curie dziewczęta zaprezentowały doświadczenia… z jajkami. Dlaczego? Zbliżają się święta wielkanocne i pewnie nie tylko nam kojarzą się m. in. z jajkami, pisankami.  Pierwsze doświadczenie to „Lewitujące jajko”, czyli jajko które w wodzie, ani nie opada na dno, ani nie unosi się na powierzchni tylko… „lewituje”. Następnie „jajko w butelce” - jajko, które samo wciągane jest do butelki. Na koniec zaś dzieci przekonały się co dzieje się z jajkiem jeśli na jakiś czas włożymy je do octu – „skaczące jajko”. Przedszkolaki słuchały nas z zainteresowaniem, byli bardzo zadowoleni z naszej wizyty. Wraz z życzeniami świątecznymi każdy mały słuchacz dostał od nas „owijkę” na jajko, dzięki której prosto i szybko można zrobić własną pisankę.

Galeria

Copyright 2011 Przedszkole. Wykonanie Wojciech Hałucha
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free