Quiz wiedzy o Mikołaju Koperniku

Drukuj

Nie mogliśmy przejść obojętnie obok daty 19 lutego 2018 r. To przecież dzień urodzin naszego bohatera. Mikołaj Kopernik urodził się  dokładnie 545 lat temu. Z tej okazji przygotowaliśmy ciekawą audycję przez radiowęzeł o tym Wielkim Polaku. W tym dniu zorganizowaliśmy z wielkim przytupem szkolny „Quiz wiedzy o Mikołaju Koperniku”. Wymagał on od nas wielogodzinnych przygotowań… Oprócz licznych dekoracji, którymi przystroiliśmy salę, jako poczęstunek przygotowaliśmy pyszny tort z wizerunkiem Kopernika i ciasteczka w kształcie gwiazdek (to właśnie gwiazdy badał nasz bohater). W quizie brało udział 6 trzyosobowych drużyn. Składał się z 3 konkurencji:  „Mapy Myśli”, „Familiada” i „Tabu”. W pierwszej konkurencji zadaniem drużyn było uzupełnienie „Map Myśli” dotyczących Mikołaja Kopernika. Cztery najlepsze drużyny przeszły do 2 konkurencji. W rozgrywce a la „Familiada” prowadzący czytał pytanie i w ciągu 5 sekund odpowiadała na nie ta drużyna, której reprezentant jako pierwszy nacisnął dzwonek. Dwie najlepsze drużyny dotarły do 3 konkurencji „Tabu”. Ich zadaniem było naprowadzenie swojej drużyny na hasła , aby nie używać żadnego z podanych słów. Specjalnie przygotowane karty dotyczyły życiorysu Kopernika. Na końcu Pani Dyrektor drużynom, które zajęły 1, 2 i 3 miejsce wręczyła specjalnie przygotowane dyplomy i nagrody.

Galeria

Copyright 2011 Quiz wiedzy o Mikołaju Koperniku. Wykonanie Wojciech Hałucha
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free