O nas

Drukuj

Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do konkursu o nadanie tytułu „Naukowej Szkoły Ignacego”, w ramach II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”. W związku z tym od stycznia 2018 roku 22-osobowa grupa uczniów z klas 4a i 6c uczestniczy w zajęciach „Koła Ignacego” zorganizowanego i kierowanego przez p. Justynę Szubart oraz p. Barbarę Walczak. Zajęcia odbywają się w czwartki w wymiarze 1 godziny tygodniowo.
Celem zajęć jest zdobywanie oraz propagowanie w niebanalny
i interesujący sposób wiedzy o niezwykłych postaciach polskiej nauki, a także nauk matematyczno-przyrodniczych. Na tegorocznych zajęciach poznaliśmy dorobek Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie oraz Kazimierza Prószyńskiego. Na spotkaniach uczniowie oprócz pogłębiania wiedzy czysto teoretycznej, często wykonują bardzo ciekawe doświadczenia.
Uczestnicy koła zainteresowań są zafascynowani projektem, niezwykle chętni do współpracy i z tygodnia na tydzień z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania. Poprzez aktywne uczestnictwo zdobywają niecodzienną wiedzę i praktyczne umiejętności, którymi chętnie dzielą w swoim środowisku uczniowskim.

Copyright 2011 O nas. Wykonanie Wojciech Hałucha
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free